سه‌شنبه 12 خرداد‌ماه سال 1388 @ 11:47 ق.ظ

امام جمعه زاهدان حمله وهابیون و سلفی های تکفیری را محکوم کرد

 
به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از ایرنا، آیت الله عباسعلی سلیمانی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با رسانه ها اظهار داشت: فاجعه غم انگیز عملیات تروریستی اشرار کوردل، وهابیون افراطی و سلفی های تکفیری در هنگامه اقامه نماز مغرب در مسجد علی بن ابیطالب در سال شب عروج ملکوتی حضرت فاطمه (س) که منجر به شهادت و مجروحیت تعداد زیادی از برادران ایمانی شد را به پیشگاه ولی امر و رهبری نظام، خانواده های شهدا و مردم صبور و مقاوم استان تسلیت می گوییم.

وی اضافه کرد: امیدواریم خون پاک این عزیزان زمینه نابودی اشرار و تروریست های منطقه را فراهم کند.

سلیمانی اظهار داشت: اشرار و تروریست ها از آن سوی مرزها درصدد ایجاد تشنج در مملکت ما هستند و این نوع فجایع برای ایجاد تشنج منبع مناسبی ازدیدگاه دشمنان ما قلمداد می شود.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: صبر انقلابی، تحمل و شکیبایی برای مردم مظلوم و مقاوم ما سرمایه گرانبهایی در خنثی سازی توطئه های دشمنان است.

وی افزود: مردم شریف ما در قرون متمادی زندگی مسالمت آمیز و خوبی با اهل سنت همگرای با حکومت و کشور داشته اند و این جریانات از سوی دشمنان ددمنش نباید موجب درگیری مذهبی، قبیله ای و نژادی شود.

سلیمانی تاکید کرد: سره از ناسره در این مواقع باید کاملا تفکیک شوند، حق کسی پایمال نشود و به کسی ناروا ستمی انجام نگیرد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در کردستان درباره وحدت گفت: کسانی که دست به این فجایع می زنند طرفدار شیعه و سنی نیستند بلکه این افراد خواهان تشنج و ناهنجاری اجتماعی هستند.

امام جمعه زاهدان گفت: خوشبختانه یکی از عوامل موثر جریان انفجار در زاهدان به وسیله فرزندان غیور، سربازان گمنام امام زمان (ع) و برادران اطلاعات دستگیر شد که بزودی به کیفر اعمالش در مقابل مسجد علی ابن ابیطالب می رسد.

وی گفت: عوامل امنیتی نیز باید این نوع حرکات را کنترل کنند و با دستگیری عوامل این جریانات، آنان را به اشد مجازات برسانند.

سلیمانی از همه مردم خواست در این زمان شکیبایی و صبر را پیشه کنند.

در انفجار شب گذشته درمسجد علی بن ابیطالب زاهدان 15 نفر شهید و حدود 80 نفر مجروح شدند.
توضیح:این مولوی عبد الحمید که شبکه ماهواره ای نور رو زده وهابیه گولش رو نخورید.همین آقا مکررا از اهل بیت بد گفته و طرفداری سلفیهارو کرده